Reklama
Reklama

Tęczowe znaki przy wjazdach do Poznania i rezydencji arcybiskupa: "LGBT+ w Poznaniu zawsze jesteście mile widziani!"

fot. LGBT+ w Poznaniu zawsze jesteście mile widziani / Facebook

Grupa Stonewall informuje na Facebooku, że "oczywiście nie ma pojęcia, o co chodzi". Ale...

- W ostatnich dniach w Poznaniu można było dostrzec takie właśnie tęczowe tablice. Oczywiście nie mamy pojęcia, o co chodzi. Ale ptaszki ćwierkają, że dowiemy się więcej już w najbliższą sobotę! - informuje Grupa Stonewall.

Na Facebooku powstała strona "LGBT+ w Poznaniu zawsze jesteście mile widziani". Tęczowe tabliczki umieszczono m.in. przy wjazdach do Poznania, a także przy furtce wejściowej do rezydencji arcybiskupa w Poznaniu. - Byliśmy w ostatnią niedzielę z wizytą u abp Gądeckiego. Stwierdziliśmy, że nasza tablica idealnie komponuje się przy furtce wejściowej. Połączenie złota, rdzy i brązu z kolorową tęczą zapierałoby dech w piersiach wiernych. Kto wie, może kiedyś dożyjemy czasów, że z ust hierarchów kościelnych usłyszymy o miłości bliźniego, a nie tęczowej zarazie - czytamy na facebookowej stronie.

Jej twórcy uchylają jedynie rąbka tajemnicy. - Kochani, chcecie pomóc nam promować Poznań jako Miasto Wolności i Tolerancji? Zapraszamy już jutro (sobota) w godzinach 11.00-12.00 na Plac Wolności przy fontannie na robienie zdjęć z naszymi tabliczkami. To proste. Robisz fotkę i wrzucasz na swoje konto społecznościowe. Pokażmy wszystkim, że żyjemy w najwspanialszym mieście w Polsce - apelują.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: może silnie wiać!
10℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
6.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro