Reklama
Reklama

Przed nami kolejna "Biała Sobota". Poznaniacy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań i porad

fot. UMP

Miasto Poznań wspólnie z Caritas Archidiecezji Poznańskiej 15 lutego organizuje kolejną edycję "Białej Soboty".

Z porad medycznych będzie można skorzystać 15 lutego, w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki przy ul. Głogowskiej 92. Specjaliści będą tam czekać na poznaniaków w godz. 9 - 13.

Podczas wydarzenia tradycyjnie można będzie zapisać się na bezpłatne badania i zabiegi rehabilitacyjne wykonywane w ramach programów zdrowotnych w ośrodkach medycznych na terenie Poznania. Każdy - niezależnie od wieku - będzie mógł zmierzyć sobie poziom cholesterolu, trójglicerydów, glukozy i kwasu moczowego we krwi i oznaczyć przeciwciała anty HCV, sprawdzając tym samym, czy wątroba jest wolna od wirusowego zapalenia typu C - informują miejscy urzędnicy. Osoby, które skończyły 45 lat, będą mogły również sprawdzić kreatyninę - jej pomiary pomagają w wykrywaniu chorób nerek - dodają.

Na poznaniaków czekają specjaliści, którzy wykonają badania EKG, badania piersi i słuchu oraz przesiewowe badania okulistyczne czy badania densytometryczne. Te ostatnie pomagają w szybkim wykryciu osteoporozy i są szczególnie zalecane dla osób powyżej 50 roku życia. Będzie można też zbadać znamiona skórne i skorzystać ze specjalistycznych porad z zakresu kardiologii, interny, diabetologii, endokrynologii, pulmonologii, chirurgii onkologicznej, laryngologii, stomatologii, profilaktyki raka gruczołu piersiowego, fizjoterapii, leczenia jąkania i światłoterapii.

Będzie możliwość zapisania się na bezpłatny cykl zabiegów rehabilitacyjnych w ramach Wielkopolskiego Programu Rehabilitacji, darmową kolonoskopię i badania laryngologiczne w kierunku wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi dla osób z grupy ryzyka w wieku 40-65 lat.

Szczegółowe informacje na temat pełnej oferty będą udzielane podczas "Białej Soboty" w oznaczonym Punkcie informacyjnym, zlokalizowanym na wprost wejścia głównego do budynku szkoły. Osoby z ograniczoną ruchomością i z niepełnosprawnościami będą mogły skorzystać z windy oraz z pomocy wolontariuszy - kończą miejscy urzędnicy.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: może silnie wiać!
10℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
6.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro